Można stracić dwukrotnie prawo jazdy i pracować w ministerstwie przy transporcie drogowym? Można! Poznajcie Jerzego Szmita

Jerzy Szmit, polityk Prawa i Sprawiedliwości, który dwukrotnie stracił prawo jazdy za wykroczenia na drogach, został powołany do pracy w Ministerstwie Infrastruktury. Beata Szydło zdecydowała, że będzie odpowiadał za transport drogowy - informuje portal parlamentarny.pl

Polub i bądź na bieżąco! Jak podaje wprost.pl , pierwszy raz olsztyński polityk stracił uprawnienia do kierowania samochodem w 2009 roku. Przekroczył wówczas dozwoloną liczbę punktów karnych. Polityk nie wyciągnął jednak wniosków z tamtego zdarzenia, bo w lipcu tego roku historia się powtórzyła.

Wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej wystarczyło, aby ponownie przekroczyć dopuszczalny limit. Znów stracił prawo jazdy i został skierowany na ponowny egzamin.

Szmit jest byłym marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Był senatorem VI kadencji oraz posłem VII kadencji Sejmu. Nie brał udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych. W listopadzie został powołany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: