PiS zapowiada koniec ITD. Od teraz będzie super drogówka

Funkcjonariusze ITD zostaną włączeni do zreformowanej drogówki - podaje RMF FM. Radio cytuje Jarosława Zielińskiego, wiceszefa MSWiA, który zamierza zmniejszyć liczbę służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach oraz wzmocnić pion policji drogowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wiceszef MSWiA chce powołać zastępcę komendanta głównego policji, który by odpowiadał za policję drogową wzmocnioną o funkcjonariuszy przeniesionych z ITD

Jak podaje RMF FM , chodzi o to, by inspektorzy stali się funkcjonariuszami służb mundurowych i uzyskali uprawnienia policyjne.

Jarosław Zieliński jako wiceszef MSWiA nadzoruje służby mundurowe, w tym Policję i Straż Graniczną. To jego powrót do resortu. Wiceministrem SWiA był już od maja 2006 r. do listopada 2007 r. (czyli do momentu kiedy rząd Jarosława Kaczyńskiego podał się do dymisji). Wtedy zajmował się m.in. kwestiami administracyjnymi; przewodniczył Zespołowi Resortowemu ds. realizacji Programu PESEL2, nadzorował Wyższy Urząd Górniczy i i był pełnomocnikiem Rządu do Spraw Samorządu Terytorialnego.

W Sejmie minionej kadencji był wiceprzewodniczącym komisji spraw wewnętrznych oraz m.in. przewodniczącym komisji ds. służb specjalnych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: