Kamiński ułaskawiony. A jeszcze niedawno tego nie chciał i krytykował prawo łaski

Mariusz Kamiński, były szef CBA skazany nieprawomocnym wyrokiem za nadużycie władzy, został ułaskawiony przez prezydenta Andrzeja Dudę. Gdy prezydent Kwaśniewski korzystał z prawa łaski - Kamiński w mocnych słowach krytykował. Jeszcze niedawno sam zarzekał się, że ułaskawienie go nie interesuje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kancelaria Prezydenta poinformowała dziś oficjalnie o ułaskawieniu m.in. Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę. Kamiński jako były szef CBA został skazany za nadużywanie władzy. Choć wyrok sądu jest nieprawomocny to prezydent zdecydował się na zastosowanie prawa łaski.

Gdy w 2005 roku prezydent Aleksander Kwaśniewski chciał ułaskawienia wobec Zbigniewa Sobotki, Kamiński w Radiu Zet w mocnych słowach krytykował decyzję prezydenta.

Mariusz KamińskiMariusz Kamiński Fot. Agencja Wyborcza.pl

W maju tego roku Kamiński będąc gościem radia RMF FM stanowczo twierdził, że ułaskawienie go nie interesuje. Podkreślił, że będzie domagał się uniewinnienia na drodze sądowej.

Prawo łaski, według tego co przed dziesięcioma laty w Radiu Zet mówił Kamiński, wpływa na niesprawiedliwe dzielenie obywateli na równych i równiejszych wobec prawa.

Mariusz KamińskiMariusz Kamiński Fot. Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: