Tomasz Siemoniak: będę kandydował na szefa Platformy Obywatelskiej

Tomasz Siemoniak będzie ubiegał się o fotel szefa PO. Swoją decyzję ogłosił podczas konferencji prasowej, podają ?Fakty? TVN. Wiadomo, że z wyścigu o przywództwo nad Platformą wycofała się Ewa Kopacz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTomasz Siemoniak będzie rywalizował z Grzegorzem Schetyną, który deklarował udział w wyborach na przywódcę partii. Jak podają "Fakty" TVN o fotel szefa Platformy będzie się też ubiegał Borys Budka. Głosowanie odbędzie się drogą korespondencyjną i przez internet.

Kandydaturę Siemoniaka popierają Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski, Hanna Gronkiewicz-Waltz i Joanna Mucha. Wsparli oni kandydaturę byłego szefa MON i wicepremiera na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

Z kandydowania na przewodniczącą partii wycofała się Ewa Kopacz .

Były minister i sekretarz stanu

Tomasz Siemoniak (ur. 2 lipca 1967 w Wałbrzychu) od 2007 do 2011 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Od 2011 do 2015 był ministrem obrony narodowej. Od 2013 roku jest członkiem zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej. Od 2014 do 2015 obejmował stanowisko wiceprezesa Rady Ministrów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: