Poszukiwany Piotr Kaszubski. Policja udostępnia list gończym. Młody "milioner" zmienił image [ZDJĘCIE]

Stołeczni policjanci szukają 23-letniego Piotra Kaszubskiego, który ukrywa się przed organami ścigania. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policją.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Policjanci z wydziału kryminalnego komendy na Mokotowie działają na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Poszukują 23-letniego Piotra Kaszubskiego [Kaszubski zgodzi się na podawanie jego nazwiska - red.]. Decyzję o jego zatrzymaniu wydano już w październiku, ale dopiero teraz policja udostępniła za "najmłodszym polskim milionerem", jak nazywają go media, list gończy.

- Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu, ale nie znamy jego miejsca pobytu. Stąd decyzja o liście gończym - mówi stołecznej "Gazecie Wyborczej" Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Poszukiwany Piotr KaszubskiPoszukiwany Piotr Kaszubski Fot. Policja

Poszukiwany Piotr Kaszubski. Fot. Policja

Kaszubski: Proszę o zmianę zdjęcia

Poszukiwany szybko zareagował na upublicznienie listu gończego ze swoim wizerunkiem. "Mimo że strona Policji się przeciążyła, absolutnie proszę o zmianę zdjęcia. Uważam, że niekorzystnie na nim wyszedłem." - napisał Kaszubski na swoim profilu w popularnym serwisie społecznościowym.

Młody milioner

Kim jest Piotr Kaszubski? "Najmłodszy polski milioner" sam przedstawiał się jako właściciel kliniki medycyny estetycznej. W wywiadach zapewniał, że do wszystkiego doszedł sam przez ciężką pracę. Jak twierdził, sukces zawdzięcza zadziwiającej wręcz oszczędności - miał sobie odmawiać nawet kupna drożdżówek.

Jednak od pewnego czasu bardziej do niego pasuje określenie "kłopoty to moja specjalność". Kaszubski oskarżony jest m.in. o wprowadzenie do obrotu nielegalnego i niebezpiecznego produktu kosmetycznego wybielacza White Time. Produkt o "cudownych" właściwościach swego czasu reklamowali nieistniejący lekarze, na witrynie internetowej można też było znaleźć kradzione zdjęcia zagranicznych specjalistów.

Tymczasem według biegłych sprzedawany w internecie produkt zawierał m.in. nadtlenek karbamidu, którego stosowanie może doprowadzić nawet do utraty zębów.

Policja prosi wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu poszukiwanego przestępcy, o kontakt z Komendą Policji na Mokotowie, ul. Malczewskiego 3/5/7 osobiście, telefonicznie pod numerami (22) 603 11 28, 22 603 11 55, całodobowymi numerami 112 i 997 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej mokotow@policja.waw.pl

Czytaj więcej o Kaszubskim na Warszawa.Wyborcza.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: