Prezydent nie wziął udziału w Marszu Niepodległości. Ale napisał specjalny list do uczestników

Choć prezydent nie skorzystał z zaproszenia na tegoroczny Marsz Niepodległości, Andrzej Duda przestał list do jego uczestników i organizatorów. "Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów" - czytamy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOrganizowany przez narodowców warszawski Marsz Niepodległości wzbudza co roku wiele kontrowersji. W poprzednich latach podczas pochodu dochodziło do starć z policją, w tym spór budziło hasło przewodnie: "Polska dla Polaków, Polacy dla Polski".

Zobacz, jak wyglądał Marsz Niepodległości w Warszawie >>>

Na tegoroczny marsz organizatorzy zaprosili także Andrzeja Dudę, jednak prezydent nie wziął w nim udziału. Tuż przed rozpoczęciem pochodu odczytano jednak list, który przesłał do uczestników zgromadzenia.

"Dziękuję wszystkim, którzy godnie czczą pamięć narodowych bohaterów"

Duda przypomina, że w 97. rocznicę odrodzenia suwerennego państwa polskiego "razem manifestujemy dumę z naszej historii i miłości Ojczyzny". "Bardzo się cieszę, że obywatele wolnej Rzeczpospolitej - zwłaszcza należący do młodego pokolenia - coraz chętniej i powszechniej uczestniczą w uroczystościach patriotycznych" - pisze.

Cały list możesz przeczytać tutaj >>>

"Dziękuję wszystkim, którzy tego dnia godnie czczą pamięć naszych narodowych bohaterów. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do budowania tożsamości i serdecznych więzi łączących całą polską wspólnotę" - dodaje.

"Niechaj dzisiejszy Marsz Niepodległości będzie wyrazem przywiązania do najdroższych nam narodowych tradycji, symboli państwowych i biało-czerwonych barw. Niech umacnia w nas pewność, że jesteśmy jednym, silnym, twórczym i mądrym narodem. Niech pogłębia naszą wiarę" - czytamy.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: