Narodowy Dzień Niepodległości, a w Google Doodle zamiast orła... bocian

Narodowy Dzień Niepodległości Google postanowiło uczcić zwyczajową grafiką Doodle. Internautów zdziwiło jednak to, że znalazł się na niej bocian. Twórca przekonuje, że to arcypolski ptak. Zdania są podzielone.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGoogle z okazji Dnia Niepodległości postanowiło wpleść w swój logotyp nie orła, co byłoby naturalne, a bociana.

Internauci są podzieleni, na Twitterze zarówno zwolennicy lewicy jak i prawicy dzielą się wątpliwościami. Jednym bocian się podoba, inni przypominają, że ten ptak to "emigrant".

A co na to twórcy nowego Google Doodle? Na stronie projektu Robinson Wood wyjaśnia, że każdego roku, kiedy na południowej półkuli nadchodzi pora zimna, bociany przelatują tysiące kilometrów narażając się na rozmaite niebezpieczeństwa tylko po to, by dotrzeć do Polski.

"Do Polski, której niepodległość wspominamy każdego listopada, każdego roku przylatuje 40 tys. par bocianów. To więcej niż gdziekolwiek indziej na świecie! Chcemy dziś uczcić różnorodność, wolność i bogactwa naturalne Polski" - pisze Wood.

Książki o Józefie Piłsudskim znajdziesz tutaj >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy bocian w Google Doodle na Dzień Niepodległości to dobry pomysł?
Więcej o: