Dzień w skrócie. 4 rzeczy, które musisz wiedzieć we wtorek

Chcesz być na bieżąco, a nie masz czasu na przekopywanie internetu w poszukiwaniu tego, co naprawdę ważne? Zapraszamy do naszego porannego zestawienia najistotniejszych informacji dnia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Co warto wiedzieć we wtorek? Oto nasz subiektywny wybór najważniejszych informacji poranka.

1. Nie żyje wybitny francuski filozof i intelektualista Andre Glucksman . Miał 78 lat. [CZYTAJ]>>>

André GlucksmannAndré Glucksmann STEPHAN RÖHL, wikipedia.org Fot. Stephan Roehl, wikipedia.org

Pisarz, obrońca praw człowieka i znany komentator życia politycznego we Francji i na świecie zmarł w Paryżu. W 2009 roku został nagrodzony Oświęcimską Nagrodą Praw Człowieka im. Jana Pawła II. Miał 78 lat.

2. Rafał Dutkiewicz powiadamia prokuraturę ws. plakatów zapraszających na "marsz patriotów". [CZYTAJ]>>>

Sprawa wybuchła w niedzielę wieczorem. Na Facebooku pojawiła się informacja, że zaproszenia na marsz są przerobioną grafiką NSDAP. Oprócz tego, to także wierna kopia okładki płyty neonazistowskiego zespołu Konkwista 88.

Rafał Dutkiewicz, prezydent WrocławiaRafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia fot. KAMILA KUBAT Fot. Kamila Kubat

3. O 12.00 odbędzie się pierwsze posiedzenie nowego klubu PiS , na którym wybrany ma zostać jego przewodniczący. Najpoważniejszym kandydatem jest Ryszard Terlecki.

Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta

Terlecki to polski historyk, nauczyciel akademicki, profesor nauk humanistycznych, dziennikarz. Wszystko wskazuje na to, że to on będzie teraz przewodzić klubowi PiS.

4. Dziś w Londynie zostanie opublikowany list Davida Camerona do Donalda Tuska , w którym brytyjski premier wyjaśni, co ma być przedmiotem renegocjacji członkostwa jego kraju w UE.

Brytyjski premier David CameronBrytyjski premier David Cameron Fot. MINDAUGAS KULBIS / AP Photo Fot. Mindaugas Kulbis / AP Photo

List według medialnych doniesień dotyczyć ma czterech kluczowych obszarów polityki europejskiej: zarządzania gospodarczego i roli państw pozostających poza strefą euro, konkurencyjności, suwerenności państw członkowskich i migracji w ramach Unii Europejskiej.

Więcej informacji z Polski i ze świata znajdziesz na Gazeta.pl . Zapraszamy!

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: