Dziennikarze pytają Tuska: ''Słyszał pan nazwiska nowych członków rządu?''. Ten odpowiada, nie kryjąc uśmiechu

Dziennikarze złapali wczoraj Donalda Tuska i poprosili go o komentarz dot. rządu Prawa i Sprawiedliwości. Były premier nawet nie krył uśmiechu: - No, będziemy musieli współpracować - skwitował krótko.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMacierewicz, Kamiński, Ziobro, Waszczykowski - to tylko niektóre nazwiska, które wejdą w skład nowego rządu Prawa i Sprawiedliwości . Wiele osób już zdążyło skomentować gabinet Beaty Szydło, włącznie z Donaldem Tuskiem, byłym premierem.

Ten, zapytany na ulicy przez dziennikarzy TVP Info , czy słyszał już te nazwiska, stwierdził z nieukrywanym uśmiechem, że tak. Po czym dodał: - Nie należy grymasić. Nawet jeśli nie wszystkie nazwiska nam odpowiadają, to jest polski rząd - skomentował. - Będziemy musieli współpracować - dodał.

Tusk: szczyt na Malcie to ważna sprawa

Donald Tusk wypowiedział się też o problemach z reprezentacją Polski na szczycie na Malcie. Tu przewodniczący Rady Europejskiej był już śmiertelnie poważny: - To już zależy od polskich władz. Ja mam nadzieję, bo sprawa jest jasna, że odpowiedni szczebel się pojawi - powiedział Tusk.

Spytany o swoją rolę w ustawieniu daty szczytu, Tusk odpowiedział krótko - Proszę spojrzeć w kalendarz i daty. Wszystko jest jasne.

Całą wypowiedź Donalda Tuska można posłuchać na stronie TVP Info .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: