Jednak Macierewicz szefem MON. Szydło: Gowin miał wybór, zaproponował resort nauki i szkolnictwa wyższego

Antoni Macierewicz pokieruje resortem obrony narodowej i to wbrew wcześniejszym zapowiedziom Beaty Szydło. W trakcie kampanii wyborczej kandydatka PiS mówił, że to Jarosław Gowin będzie szefem MON.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Na ostatniej prostej kampanii wyborczej do parlamentu, typowana na przyszłą premier wiceprezes PiS Beata Szydło mówiła: - Jarosław Gowin jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem na ministra obrony w rządzie PiS. Szydło przyznała wtedy [początek października - red.], że chce tym samym przeciąć spekulacje pojawiające się na temat obsady stanowiska ministra obrony narodowej. - To nie media i nie PO będzie decydować o tym, kto będzie tworzył mój rząd - powiedziała.

Zobacz też: Beata Szydło podała skład rządu

Gowin dostał dwie propozycje

Co zatem sprawiło, że wiceprezes i członek ścisłego kierownictwa PiS Antoni Macierewicz dostał dziś oficjalną nominację na szefa MON?

- Pan Jarosław Gowin dostał dwie propozycje do wyboru. Zaproponował, że wybiera naukę i szkolnictwo wyższe - przyznała dziś tuż po ogłoszeniu składu rządu Beata Szydło.

Dopytywana, czy drugą opcją dla Gowina było szefowanie MON, Szydło uzupełniła: - Dostał do wyboru między innymi ministerstwo obrony.

Jak wyjaśniła kończąc wątek nominacji dla Antoniego Macierewicza, przyszła premier podkreśliła, że o wyborze nowego szefa MON zdecydowały jego kompetencje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: