Niemieccy nauczyciele ostrzegają przed seksem z muzułmanami. "Kompletne dno, nagonka"

Nauczyciele w Saksonii-Anhalcie ostrzegają przed seksem z uchodźcami już 12-latki; pedagodzy opisują też przypadki molestowania, którego mają się rzekomo dopuszczać imigranci. - To szerzenie półprawd - odpowiada landowy minister edukacji.

Zrzeszenie nauczycieli gimnazjalnych (Philologenverband) w Saksonii-Anhalcie wywołało falę oburzenia tekstem opublikowanym na łamach ich fachowego periodyku. Autorami artykułu wstępnego, zatytułowanego "Inwazja imigrantów zalewa Niemcy", są przewodniczący zrzeszenia Juergen Manneke i jego zastępczyni Iris Seltmann-Kuke.

W tekście mowa jest o rzekomym molestowaniu seksualnym przez imigrantów, a autorzy domagają się uświadomienia uczennic i uczniów.

Przystojni i wygłodzeni

We wstępniaku autorzy piszą, że nie wolno zamykać oczu na to, "że do Niemiec przybyło dużo młodych, silnych mężczyzn, w większości muzułmanów", i to nie zawsze "o cnych zamiarach". Jak piszą pedagodzy, "często są to ludzie niewykształceni", ale "mający potrzeby seksualne". "Już teraz wielokrotnie w rozmowach ze znajomymi słyszy się, że były przypadki molestowania seksualnego" - "przede wszystkim w ośrodkach komunikacji publicznej i supermarketach".

Z tego względu "poczuwający się do odpowiedzialności pedagodzy" z tego zrzeszenia powinni zastanowić się, "jak ostrzegać dziewczynki w wieku powyżej 12 lat przed uprawianiem seksu z muzułmańskimi mężczyznami", żeby "nie dały się skłonić do powierzchownej przygody seksualnej z czasami niewątpliwie atrakcyjnymi muzułmanami"

Lewica: "To bez mała nagonka"

Landowy minister edukacji Stephan Dogerloh (SPD) powiedział w rozmowie z dziennikiem "Mitteldeutsche Zeitung", że zrzeszenie nauczycieli tym tekstem "potęguje tylko pogłoski, szerzy półprawdy i naszymi wartościami wywija jak maczugą".

Szefowa Lewicy w Saksonii-Anhalcie Birke Bull stwierdziła, że "to prawie nagonka", a przewodnicząca klubu parlamentarnego Zielonych w Landtagu Claudia Dalbert stwierdziła, że "merytorycznie stwierdzenia te są kompletnym dnem" i "brzmią jak uprzedzenia, bardzo po myśli prawicowych ekstremistów".

"Nie dam sobie zamknąć ust"

Szef zrzeszenia nauczycieli Mannke w rozmowie z "Mitteldeutsche Zeitung" odrzucił wszelką krytykę, jakoby szerzył rasistowskie uprzedzenia. To, co napisał w swoim artykule jest prawdą, podkreślił.

"Do roku 1989 nie dałem sobie zamknąć ust i teraz też na to nie pozwolę", powiedział.

Krytykę usłyszał jednak także od szefa Federalnego Zrzeszenia Nauczycieli Gimnazjalnych Heinza-Petera Meidingera.

W wywiadzie dla "Mitteldeutsche Zeitung" podkreślił on, że niektóre fragmenty artykułu wstępnego pedagogów z Saksonii Anhalckiej , "w których wznieca się bliżej nieokreślony strach", są "nieuzasadnione i nie do przyjęcia".

"Podchwytywanie niepotwierdzonych pogłosek, w obecnie i tak podminowanej sytuacji, z pewnością nie jest właściwą drogą, jak nasze społeczeństwo i nasz system oświaty mają uporać się z wyzwaniami związanymi z napływem uchodźców", stwierdził Meidinger.

Zobacz wideo

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

embed
embed
Więcej o: