Pochowano gen. Czesława Kiszczaka. Wdowa: "Bóg ci zapłaci za krzywdę niewdzięcznych Polaków"

Na warszawskiej Woli pochowano zmarłego kilka dni temu generała Czesława Kiszczaka. Zgodnie z zapowiedziami, odbył się bez asysty honorowej. Podczas ceremonii z ust żony generała padły mocne słowa.

Polub i bądź na bieżąco!Przemówienie Marii Kiszczak nagrała Telewizja Republika .

Niewdzięczni Polacy

- Bóg zna prawdę Bóg zapłaci za wszystkie krzywdy, które uczynili ci niewdzięczni Polacy - mówiła wdowa. - To ty zakazałeś użycia broni w kopalni Wujek. Nigdy nie wydałeś żadnego rozkazu użycia broni. Padają złe i nienawistne słowa. Słowa ludzi pełnych zła i zakłamanych w stronę człowieka, który pracował tylko dla Polaków - słyszymy z ust Marii Kiszczak na nagraniu TV Republika.

Aby się upewnić

Na pogrzebie pojawiła się także Danuta Regulska, siostra księdza Sylwestra Zycha, który został zamordowany przez komunistów w 1989 roku. Jak powiedziała Telewizji Republika, pojawiła się na pogrzebie, aby upewnić się, że "ten człowiek nie jest w stanie już nikomu nic zrobić".

- Upewniam się, że odszedł już z tego świata, że przykryła go ziemia i że pozostały po nim tylko złe wspomnienia - powiedziała Regulska.

Prawosławna ceremonia

Pogrzeb Czesława Kiszczaka odbył się dwa dni po jego śmierci. Miejsce pochówku nie było znane do samego końca. Prawosławna ceremonia odbyła się na cmentarzu na Warszawskiej Woli. Uczestniczyli w niej członkowie najbliższej rodziny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: