Tak fani Marszu Niepodległości cieszą się z pobicia chrześcijanina z Syrii. "Witamy w Polsce"

"W końcu jakieś dobre wiadomości", "Witamy w Polsce" - takie komentarze pojawiły się na Facebookowej stronie Marszu Niepodległości pod artykułem o pobiciu Syryjczyka w Poznaniu. "To obrzydliwe" - komentują inni internauci.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas31-letni George, mieszkający od trzech lat w Polsce chrześcijanin z Syrii, został dotkliwie pobity w centrum Poznania. Nikt nie zareagował. - Zabijemy cię p... muzułmanie! - krzyczeli do niego napastnicy, podaje poznańska "Gazeta Wyborcza".

Artykuł o pobiciu umieściła na Facebooku strona Marszu Niepodległości. Pojawiły się setki "polubień" i komentarzy chwalących sprawców ataku. "Wreszcie jakaś dobra wiadomość", "Witamy w Polsce", "Brawo Poznań", "Ja bym mu jeszcze łeb u...ał" - to tylko niektóre z nich. Wpis został później usunięty.

Wiele osób było oburzonych takim komentowaniem przemocy na tle rasowym. Skomentował to m.in. raper Duże Pe. "Legendarna 'polska gościnność' w zastosowaniu. Jest mi OPÓR wstyd, że mam tak wielu bydlaków za rodaków", napisał na Facebooku.

"31-letni lekarz z Syrii (co więcej chrześcijanin) brutalnie pobity w Poznaniu, narodowcy świętują. Obrzydliwe" - skomentował dziennikarz Jakub Torenc.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.