Polska w pierwszej dziesiątce w rankingu znajomości języka angielskiego

Polacy uzyskali dziewiątą pozycję w rankingu znajomości angielskiego jako języka obcego w prestiżowym badaniu Agencji EF. Wyprzedzamy w nim m.in. Niemcy i Austrię. Najlepsze wyniki uzyskały kraje skandynawskie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJak co roku, podium zajęły państwa skandynawskie i Holandia. Krajem, gdzie ludzie najlepiej mówią po angielsku, okazała się Szwecja (70.94). Wysokie miejsce zajęły też Estonia i Słowenia, które poprawiły wynik w stosunku do zeszłego roku.

Polacy zajęli dziewiąte miejsce z wynikiem 62.95. Znaleźliśmy się w zestawieniu tuż przed Austrią i Niemcami. Wynik, choć wciąż wysoki, pokazuje jednak spadek. W sondzie z ubiegłego roku znaleźliśmy się na szóstym miejscu.

Wielki Test

The English Proficiency Index (wskaźnik znajomości j. angielskiego) to egzamin, organizowany przez międzynarodową organizację Education First (EF). EF zajmuje się promowaniem edukacji - z naciskiem na naukę języków. Dane opierają się o egzamin, punktowany w skali od 0 do 100.

Do egzaminu podchodzą ochotnicy - a ich narodowość nie jest brana podczas oceniania pod uwagę. W każdym kraju test musiało wypełnić minimum 400 osób. W 2013 roku, do testu zasiadło 750 tys. ludzi z 61 krajów świata.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: