Poseł Kowalczyk (PiS) o Macierewiczu: Ma wyjątkowo propaństwową postawę i nie będzie zagrożeniem [CYTAT DNIA]

- Sądzę, że Polska ma tak dobrą pozycję [w NATO-red.], że każdy minister obrony zostanie uszanowany. Czy to będzie pan minister Macierewicz, czy pan minister Gowin - powiedział Henryk Kowalczyk. Poseł PiS był gościem Radia ZET.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kiedy Monika Olejnik zawróciła uwagę, że jego słowa stoją w sprzeczności z tezą PiS o państwie w ruinie, poseł Kowalczyk szybko sprostował, że miał na myśli pozycję Polski w NATO, a nie w Unii Europejskiej.

- Nie potrafiliśmy sobie wypracować silnej pozycji, adekwatnej do wielkości kraju. Wiele porażek zostało poniesionych - mówił Kowalczyk, powołując się na swoje doświadczenia z sejmowych komisji finansów publicznych i rolnictwa.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, wymieniany jako kandydat na ministra finansów, mówił, że Macierewicz ma "wyjątkowo propaństwową postawę" i nie będzie zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa.

Podkreślił, że na konferencji, na której kandydatka na premiera Beata Szydło zapowiedziała, że szefem MON zostanie Jarosław Gowin, użyła słowa "prawdopodobnie". - Droga jest otwarta do różnych funkcji - przekonywał poseł Kowalczyk.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: