"Zabijemy cię p.. muzułmanie!". 31-letni George pobity w Poznaniu

Trzech agresywnych mężczyzn dotkliwie pobiło 31-letniego Syryjczyka. - Zabijemy cię p.. muzułmanie! - krzyczeli. Mieszkający w Poznaniu Syryjczycy boją się teraz o swoje zdrowie, a nawet życie - opisuje napaść poznańska "Gazeta Wyborcza".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wtorek, późne popołudnie. Centrum miasta przy wejściu do Starego Browaru, tłum ludzi krąży wokół centrum handlowego z siatkami pełnymi zakupów. 31-letni George z Syrii wraca tędy z pracy do domu. Przyjechał do Polski trzy lata temu. Nie miał w naszym kraju żadnych konfliktowych sytuacji, cały czas czuł się w Polsce bardzo bezpiecznie.

Nagle okrąża go trzech młodych ludzi. - Co tu robisz, k... śmieciu! Sp... z Polski! Zabijemy cię p... muzułmanie! - krzyczą. Chwilę później mężczyzna otrzymuje kilkadziesiąt ciosów. Wokół tłum gapiów, ale nikt nie staje w jego obronie. Gdyby ktoś nie zaalarmował policjantów z pobliskiego patrolu, mogłoby się skończyć tragicznie, bo napastnicy byli wyjątkowo agresywni.

Syryjczyk trafia do szpitala. Na pewno ma złamany nos, jest mocno poturbowany. Narzeka też na potworny ból w kolanie. W środę miał operację.

Więcej o Syryjczyku pobitym w centrum Poznania w poznańskiej "Gazecie Wyborczej" .

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: