Waszczykowski na szefa MSZ? "Jestem do dyspozycji". Macierewicz w rządzie? Zobacz, co nam powiedzieli

Najważniejsze stanowiska w państwie wciąż do obsadzenia. Kto do rządu, a kto na szefa klubu? W Sejmie pytał o to nasz reporter Mateusz Włodarczyk.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Wiele miesięcy temu żeśmy rozmawiali, a dzisiaj będę wiedział o definitywnych rozstrzygnięciach - Witold Waszczykowski, poseł PiS, którego nazwisko jest na giełdzie kandydatów do nowego rządu. Mówi się, że obejmie on resort spraw zagranicznych. W rozmowie z naszym reporterem przyznał, że ta propozycja złożona została mu już kilka miesięcy temu i dziś ma dojść do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Czy w nowym rządzie będzie trzech wicepremierów? Wicerzecznik PiS Krzysztof Łapiński nie wyklucza. I dodaje, że to nic dziwnego: - To nie jest coś, co było niespotykanego.

Nie tylko rząd, zmiany też w PO

Układanka polityczna odbywa się nie tylko w rządzie, ale i w Platformie Obywatelskiej, która przesiada się do ław opozycji. Do wymiany ma dojść na stanowiskach szefów partii i klubu parlamentarnego. Do obu stanowisk ma pretendować Ewa Kopacz. W walce o klub jej rywalem może być Sławomir Neumann, który zwraca uwagę, że skoro Kopacz stara się o przywództwo w partii, to powinna odpuścić sobie przywództwo w klubie: - Klub powinien być dzisiaj oddalony od wewnętrznej rywalizacji Platformy. Łączenie funkcji przewodniczącej partii i szefa klubu centralizuje partię - powiedział i dodał, że jego kandydatura będzie w stanie połączyć różne frakcje wewnątrz klubu.

Według rzeczniczki PiS Elżbiety Witek skład nowego rządu możemy poznać jeszcze w tym tygodniu. Na liście potencjalnych ministrów są m.in. Witold Waszczykowski, Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: