Oddział ZUS kupuje służbowe auta. Warunki? SUV, napęd 4x4, dwustrefowa klimatyzacja...

Oddział ZUS w Nowym Sączu ogłosił przetarg na dwa samochody służbowe. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie długa lista wymagań, które muszą spełniać auta. W grę wchodzą jedynie SUV-y z napędem na cztery koła... I to nie wszystkie modele. Mamy odpowiedź ZUS-u.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWśród kilkudziesięciu kryteriów, które muszą spełnić terenówki, znalazł się m.in. rok produkcji (2015), emisja zanieczyszczeń wg normy Euro 6, klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, komputer pokładowy z funkcją rejestracji ilości spalanego paliwa czy przyciemniane tylne szyby.

W warunkach przetargu określono też minimalny rozstaw osi, który powinien wynieść przynajmniej 2,62 m. "To oznacza, że wymagań ZUS nie spełni duża część popularnych terenówek, takich jak Suzuki Vitara (rozstaw osi 2,50 m), Mazda CX-3 (2,57 m), Opel Mokka (2,55 m), Volkswagen Tiguan (2,60 m) czy nawet Audi Q3 (2,60 m)" - wylicza portal zus.pox.pl.

Jakie samochody wchodzą zatem w grę? Np. Mercedes GLA (2,7 m), BMW X1 (2,67 m) oraz Audi Q5 (2,81 m).

"Oddział obejmuje swoim zasięgiem tereny górzyste..."

Co zadecydowało o takiej, a nie innej specyfikacji samochodów? Postanowiliśmy zapytać o to przedstawicieli nowosądeckiego ZUS-u.

Fiński zus chce wprowadzić bezwarunkowy dochód podstawowy. Dla każdego >>>

"Auta wykorzystywane mają być do realizacji wszystkich zadań statutowych Oddziału. Pragnę zauważyć, że Oddział jako nieliczny w Polsce swoim zasięgiem obejmuje tereny górzyste. Zakres naszego działania obejmuje teren od Zakopanego aż do Gorlic. Dlatego też, ze względów bezpieczeństwa, w jednej ze specyfikacji przetargu znalazły się takie elementy jak napęd 4x4 czy nawigacja" - czytamy w odpowiedzi.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: