Kolejne przecieki o składzie rządu. RMF FM: Ziobro ministrem sprawiedliwości. Jest też Macierewicz

Zbigniew Ziobro ministrem sprawiedliwości, Antoni Macierewicz szefem MON, a Witold Waszczykowski - MSZ. Jarosław Gowin ma zostać wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego - to nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM i nowe spekulacje o składzie rządu PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Najprawdopodobniej w najbliższy piątek Prawo i Sprawiedliwość ustali skład nowej Rady Ministrów.

- Jeżeli wszystko będzie szło tak sprawnie jak do tej pory, to w piątek powinien być ustalony kształt przyszłego rządu - powiedziała rzecznik PiS Elżbieta Witek. - Jeżeli komitet polityczny zbierze się (w piątek) wieczorem, to zaprezentujemy kształt nowego rządu w sobotę - dodała.

Nazwiska podane przez dziennikarzy RMF FM to kolejne spekulacje o nazwiskach przyszłych ministrów. Pod koniec października tajną naradę władz PiS i "prawdopodobny" skład nowego rządu opublikował "Super Express". Wcześniej podobnymi ustaleniami podzielił się też "Fakt".

Politycy PiS nie chcą rozmawiać o medialnych spekulacjach i jednym głosem zapewniają, że ostateczne decyzje będą należały do Szydło. Jarosław Gowin potwierdził jednak w poniedziałek, że jest namawiany do objęcia nie ministerstwa obrony, ale nauki lub kultury. - Są rożne propozycje, nie ukrywam tego. Rozstrzygnięcie będzie w tym tygodniu - zapowiedział na antenie Radia Kraków.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: