Brązowy wąż pożera czarnego, a czarny zaczyna zjadać brązowego od środka. Oba giną pod kołami auta

Poproszeni o opinię pracownicy zoo przyznali, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDo takiego przypadku doszło w niewielkiej miejscowości Griffith. Starcie dwóch węży sfotografowała Dominique Salvestrin. Mogła to zrobić bez ryzyka ukąszenia, ponieważ oba węże były już martwe - prawdopodobnie w czasie walki zostały rozjechane przez samochód. Salvestrin przesłała zdjęcie do ogrodu zoologicznego w Beerwah, by specjaliści pomogli jej wyjaśnić, co właściwie zaszło. Pracownicy zoo przyznali, że nigdy czegoś takiego nie widzieli.

Nam natomiast przyszła na myśl historia żmii, która chciała zjeść wija , a ten z kolei spenetrował swojego oprawcę i przebijając od środka skórę węża wydostał się na zewnątrz.

Żarłoczne czarne węże

Zacznijmy od faktów - na zdjęciu widać dwa gatunki węży. Czarny to przedstawiciel Pseudechis porphyriacus , zwanego czerwonobrzuchym wężem czarnym. To jeden z najczęściej występujących w Australii gatunków. Dieta czarnego węża składa się głównie z żab, gadów i drobnych ssaków i... innych węży.

Brązowy wąż to z kolei jeden z przedstawicieli gatunku Pseudonaja , popularnie zwanych po prostu brązowymi wężami. W skład ich diety również wchodzą inne węże.

O starciu tych dwóch gatunków pisał na początku ubiegłego roku

dziennik ze stołecznej Canberry

. Przypadek ten wyjaśniali wówczas eksperci z jednego z australijskich rezerwatów. Ich zdaniem zwykle to węże z czerwonymi brzuchami zjadają brązowe węże, ale zdarzają się też - szczególnie, gdy brązowy wąż jest dużo większy od przeciwnika - przypadki odwrotne.

Zjedzony żywcem

Kolejny fakt - węże połykają ofiary w całości. Niektóre wcześniej zabijają swój posiłek trującym jadem, inne go duszą, a wiele połyka ofiary jeszcze żywe. I z takim przypadkiem prawdopodobnie zetknęła się Salvestrin. Brązowy wąż zaczął nasuwać się na czarnego, ale ten nie dawał za wygraną i zaczął zjadać swojego oprawcę od środka.

W trakcie tego osobliwego starcia węże prawdopodobnie zostały rozjechane przez samochód. Ale mogły umrzeć już wcześniej - czarny wąż od jadu brązowego, a brązowy od poniesionych ran.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!