Uwięził, oślepił i zgwałcił 23-letnią kobietę. Grozi mu 15 lat więzienia

Grzegorz P. uwięził w piwnicy, oślepił i zgwałcił 23-letnią mieszkankę Gniezna. Decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 15 lat więzienia - podaje portal gniezno24.com.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas44-letni Grzegorz P. miał zaprosić 23-letnią kobietę na przyjęcie 27 października - podaje portal gniezno24.com . Kiedy goście opuścili lokal, rzucił się na nią, oślepił i związał. Początkowo przetrzymywał ją w piwnicy, później w mieszkaniu, gdzie zgwałcił ofiarę.

Niewidomą odprowadził pod blok

Po trzech dniach sprawca odprowadził niewidomą już kobietę pod jej mieszkanie w bloku o dwa numery dalej. Początkowo dziewczyna nie chciała mówić o zdarzeniu, ale kiedy u lekarza dowiedziała się, że nie odzyska wzroku, powiadomiono policję.

Jak podają lokalne media, oprawca dobrze znał ofiarę. Miał się z nią spotykać, na co nie godziła się rodzina. Grzegorz P. był jednak nachalny i groził kobiecie, która ma małe dziecko.

44-latek był już wcześniej karany za różne przestępstwa

W trakcie przesłuchania w prokuraturze przyznał się do wszystkich czynów. Sąd aresztował go na trzy miesiące w oczekiwaniu na rozprawę. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: