Słowa Sznuka o kobietach w "1 z 10" są hitem sieci. Zapytaliśmy, o co mu chodziło. Oto jego odpowiedź

Tadeusz Sznuk tłumaczący, dlaczego w "1 z 10" występuje tak mało kobiet, w weekend zrobił furorę na Wykopie. Niektórzy byli rozbawieni, inni zarzucali prowadzącemu seksizm. My poprosiliśmy, aby wytłumaczył, co miał na myśli.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas - Często pytają Państwo, dlaczego u nas występuje więcej mężczyzn. Odpowiedź brzmi: Nie wiem, choć się domyślam - mówi Sznuk w kilkusekundowym fragmencie teleturnieju, który stał się hitem internetu.

 

Wideo jednych rozbawiło, a innych oburzyło. Feministki (m.in. Katarzyna Miłkowska z Natemat.pl ) zarzuciły Sznukowi, że swoją niejednoznaczną wypowiedzią usiłował zasugerować, że kobiety są zbyt głupie, by móc rywalizować w teleturnieju z mężczyznami.

"Mogę się tylko domyślać, co miałem na myśli"

Wysłaliśmy prezenterowi link do filmu na YouTubie i poprosiliśmy go o komentarz. Odpowiedział nam: - Dziękuję, obejrzałem. Przeczytałem też komentarze. Prowadzą do wniosku, że myślenie - a już zwłaszcza domyślanie się czegoś - jest niebezpieczne i należy go unikać. Nie wiem, kiedy to było nadane, kiedy nagrane, nie wiem też, jak brzmiało poprzednie zdanie, do którego cytowany fragment się pewnie odnosił. Mogę tylko próbować się domyślać, co miałem na myśli, domyślając się wówczas. Cały ten zgiełk to dobry przykład, jak interpretatorzy mogą zinterpretować cokolwiek, nie mając pojęcia, o co chodzi- stwierdził.

Nasz wywiad z Tadeuszem Sznukiem >>>

Co wcześniej Sznuk mówił o kobietach w teleturnieju?

- O obecności niewiast w teleturniejach wielokrotnie i konkretnie mówiłem w wielu wywiadach - dodał prowadzący. Rzeczywiście, udało nam się znaleźć wcześniejszą wypowiedź Sznuka na ten temat:

- Panie się specjalnie nie rwą do teleturnieju. Myślę, że leży to trochę w ich charakterze. Kiedy widzowie poznali, na czym ta zabawa polega, wyobrażam sobie, że pani mówi wtedy mężowi: "Tak się mądrzysz, to idź". A my mamy w związku z tym niedobór niewiast. Pamiętam jednak takie odcinki, że startowały trzy panie i wszystkie znalazły się finale - mówił w 2014 r. w rozmowie z Uljaszowanie.blog.pl .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: