Jest śledztwo ws. śmierci byłej wiceminister sprawiedliwości Moniki Zbrojewskiej

Stołeczna prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Moniki Zbrojewskiej, byłej wiceminister sprawiedliwości - ustaliła ?Rzeczpospolita".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWedług doniesień "Rzeczpospolitej", 43-letnia Monika Zbrojewska zmarła w piątek w warszawskiej klinice przy ul. Banacha. Przywieziono ją tam ze szpitala w Sochaczewie.

O śmierci wiceminister śledczy dowiedzieli się dopiero dzisiaj; wcześniej szpital nie złożył w tej sprawie zawiadomienia do prokuratury. - Zdecydowaliśmy się na wszczęcie śledztwa z art. 155 kodeksu karnego czyli nieumyślnego spowodowania śmierci, by poznać przyczynę zgonu kobiety - wyjaśnił w rozmowie z gazetą rzecznik stołecznej prokuratury Przemysław Nowak.

Jak dodał, na jutro zostanie zarządzona sekcja zwłok, która ma wyjaśnić, czy do śmierci Zbrojewskiej nie przyczyniły się osoby trzecie.

Zbrojewska straciła stanowisko za jazdę po alkoholu

Zbrojewska została odwołana ze stanowiska po tym, jak tydzień temu została zatrzymana za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Zbrojewska została nominowana na podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości 5 listopada 2014 roku. Ze stanowiska odwołano ją 23 października 2015 roku na wniosek ministra sprawiedliwości Borysa Budki.

Absolwentka UŁ, ekspert w komisjach śledczych

Monika Zbrojewska była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001 r. uzyskała stopień naukowy doktora nauk prawnych, w latach 2002 -2005 odbyła aplikację prokuratorską. W latach 2003 - 2008 była ekspertem Sejmowych Komisji Śledczych, w latach 2006-2014 prowadziła praktykę adwokacką.

W roku 2011 r. rozpoczęła współpracę z Ośrodkiem Badawczym Adwokatury. Była sekretarzem i członkiem Rady Naukowej OBA. Napisała ponad 100 publikacji z zakresu postępowania karnego, prawa karnego skarbowego oraz prawa wykroczeń i postępowania w sprawach o wykroczenia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: