Policyjny pościg na tracie S8. Funkcjonariusze postrzelili złodzieja samochodu

Pościg za skradzionym mercedesem zakończył się postrzeleniem kierującego autem mężczyzny - podaje stołeczny oddział "Gazety Wyborczej". Wcześniej złodziej uciekał autostradą A2, a później trasą S8 - czyli Trasą Armii Krajowej i Trasą Toruńską w Warszawie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDostawczy Mercedes Sprinter został skradziony w Niemczech. Około godz. 13 policjanci dostali wiadomość od właściciela auta, które najprawdopodobniej miało zainstalowany system GPS. Niedługo potem jeden z patroli zauważył poszukiwany samochód na granicy Ząbek i Marek - przekazał w rozmowie z dziennikarzami "GW" rzecznik stołecznej policji, asp. sztab. Mariusz Mrozek.

Kierowca auta uciekał autostradą A2 i trasą S8; w pewnym momencie uderzył w betonową barierę i uszkodził samochód. Dalej mężczyzna uciekał pieszo. - W pewnym momencie odwrócił się w stronę funkcjonariuszy. W ręku miał przedmiot przypominający broń. Wówczas policjanci oddali strzały w jego stronę - relacjonował Mrozek. To jednak nie powstrzymało złodzieja, który ukrył się w lesie. Mundurowym udało się go znaleźć dopiero po tym, jak otoczyli teren.

Życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo; w szpitalu pilnują go policjanci. Oprócz dochodzenia w sprawie kradzieży policja i prokuratura będą teraz wyjaśniać, czy funkcjonariusze oddali strzały zgodnie z procedurą.

Więcej czytaj na warszawa.wyborcza.pl >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: