Wybuch gazu w budynku mieszkalnym w Pniewach. Wśród rannych dzieci

Po eksplozji w budynku mieszkalnym zawaliła się klatka schodowa. Jak podał serwis TVN24, 5 osób jest rannych - w tym dzieci i uczestniczący w akcji ratunkowej strażak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW Pniewach (woj. wielkopolskie) doszło do eksplozji. Wybuchł gaz w trzypiętrowym budynku mieszkalnym. Zawaliła się klatka schodowa, zawaleniem grożą też dwie ściany budynku. Jak podał serwis TVN24 , do wybuchu doszło ok. godz. 10 na drugim piętrze budynku przy ulicy Wawrzyńca 18. Na miejscu pracuje 10 zastępów straży pożarnej z psami tropiącymi, policja i pogotowie ratunkowe.

Nie będzie więcej ofiar

Jak podał cytowany przez TVN24 rzecznik wielkopolskiej straży pożarnej, Sławomir Brandt, rannych zostało 5 osób. Wśród rannych byli mieszkańcy - m.in. matka z dwójką dzieci. Poszkodowany był też strażak uczestniczący w akcji - złamał rękę. Do szpitala przewieziono śmigłowcem jednego mężczyznę. Był mocno poparzony.

Jak podał TVN24, liczba rannych prawdopodobnie nie wzrośnie. Budynek został przeszukany przez psy, które nikogo już nie znalazły. Jednak, jak zastrzegł Brandt, psy są wyszkolone do wyszukiwania żywych ludzi. O bilansie tragedii przesądzi drobiazgowe przeszukanie ruin.

Będzie dochodzenie

O tym, czy wybuchł gaz z instalacji czy z butli zdecydują eksperci po oględzinach budynku. Sprawa będzie też przedmiotem policyjnego dochodzenia. Ustalono, że przybudówka, w której doszło do wybuchu, była przeznaczona do rozbiórki.

Mieszkańcy zniszczonego budynku mają już przydzielone tymczasowe mieszkania zastępcze.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: