Koniec z "ciętymi ripostami" prof. Bańko. Popularny językoznawca nie będzie już udzielał porad dla PWN

Porady językowe Mirosława Bańki miały w internecie tysiące fanów, a sam profesor stał się dla polonistów i miłośników języka postacią niemal kultową. Niestety, to koniec: językoznawca nie będzie już odpowiadał na wiadomości nadsyłane do poradni PWN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasProfesor Mirosław Bańko to językoznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, redaktor wielu słowników i lubiany przez studentów wykładowca. Szerszemu gronu znany jest jednak przede wszystkim jako autor błyskotliwych odpowiedzi na pytania nadsyłane do poradni językowej PWN. Jego poczucie humoru docenili m.in. autorzy fanpage'a "Profesor Bańko i jego cięte riposty" , którzy skrupulatnie wyłapywali najlepsze z nich.

No właśnie: profesor nie będzie już więcej rozwiązywał językowych dylematów. "Poprosiłem wydawnictwo, aby zwolniło mnie z udzielania porad, gdyż najzwyczajniej brakuje mi czasu. Poradnię będzie teraz prowadzić dr hab. Katarzyna Kłosińska z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego" - napisał w odpowiedzi na wiadomość zaniepokojonej internautki.

Prof. Bańko: Cięte riposty? Ja bym je nazwał raczej pointami [CZYTAJ] >>>

"Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Państwu za tych mniej więcej 15 lat, które spędziliśmy razem. Dały mi one dużo satysfakcji, przyniosły wiele niespodziewanych odkryć i z przyjemnością będę je wspominał" - dodaje profesor i życzy poradni "co najmniej następnych 15 lat, wielu czytelników i wielu tysięcy nowych, intrygujących pytań".

"Nie ma małżeństw osób jednej płci". Genialna riposta profesora >>>

Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najlepsze riposty profesora. A było z czego wybierać:

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: