Katastrofa Airbusa wstrząsnęła Rosjanami. Ale przez to zdjęcie pękło im serce

Dziesiątki maskotek, kwiaty i znicze - w ten sposób Rosjanie uczcili pamięć siedemnaściorga dzieci, które zginęły w katastrofie Airbusa. Wśród ofiar była też 10-miesięczna Darina; jej zdjęcie, zrobione tuż przed odlotem samolotu, zostało okrzyknięte przez rosyjskie media symbolem tej tragedii.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW katastrofie rosyjskiego Airbusa w Egipcie zginęły 224 osoby, w tym 17 dzieci. Najmłodszą ofiarą była 10-miesięczna Darina Gromova, która wraz z rodzicami wracała z wakacji w kurorcie Sharm el-Szejk. Na chwilę przed odlotem jej mama zamieściła w sieci zdjęcie dziewczynki, która opiera się o szybę w hali odlotów. W tle widać samolot, którym turyści mieli wrócić do kraju:

Po katastrofie maszyny fotografię zaczęli udostępniać internauci. I nie tylko: na lotnisku w St. Petersburgu, gdzie miał wylądować samolot, pojawiły się dziesiątki zniczy i maskotek.

- Nie znam żadnej z ofiar, ale w St. Petersburgu mieszka cała moja rodzina. Mam dwójkę małych dzieci i po prostu nie mogę nie identyfikować się z tą tragedią - powiedziała w rozmowie z portalem RT jedna z kobiet poruszonych losem małej Dariny.

Samolot należący do rosyjskich linii czarterowych Kogalymavia, znanych też jako Metrojet, zniknął z radarów w sobotę na wysokości blisko 9,5 km po ok. 23 minutach od startu. Spadł na pustynny półwysep Synaj i rozpadł się na dwie części. Zginęli wszyscy ludzie na pokładzie - załoga i pasażerowie, głównie turyści wracający z Egiptu z wakacji.

Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: