Poznajcie gminę Rusiec - centrum korwinizmu. Co czwarty głosujący wybrał partię Korwina

Partia KORWiN nie zdołała przekroczyć progu wyborczego. Jednak, jak podaje strona na Facebooku Wybory na Mapie, w gminie Rusiec partia zdobyła ponad 28 proc. Dzięki wójtowi gminy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGmina Rusiec wyraźnie odcina się na tle innych gmin w województwie łódzkim i w całej Polsce. Licząca ok. 5000 ludzi gmina w powiecie bełchatowskim głosowała w zupełnie inny sposób. Mimo iż wybory w gminie wygrał PiS, to właśnie partia Janusza Korwin-Mikkego zdobyła drugie miejsce. Z 2307 ważnych głosów 28,18 proc. było oddanych na partię KORWiN.

Człowiek gminy

Sekretem sukcesu korwinowców jest zapewne ich związek z władzami gminy. Dariusz Woźniak, z zawodu weterynarz, od lat zajmuje miejsce w lokalnym samorządzie. Pełni funkcję wójta - i cieszy się dużą popularnością. W 2011 roku Woźniak otrzymał od sejmiku wojewódzkiego tytuł "samorządowca roku" - głosowało na niego 11 tys. ludzi. Wystartował w wyborach parlamentarnych jako numer dwa na lokalnej liście KORWiN. To właśnie na niego głosowali wyborcy. Z 28,18 proc. głosów zdobył 26,70 proc. To 616 głosów. Numer jeden na liście i zdobywca drugiego najwyższego wyniku, Lech Kędzierski, otrzymał 19 głosów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: