TVN24: Szef BOR chce odejść ze służby. Złożył raport na ręce szefowej MSW

Generał Krzysztof Klimek chce odejść ze służby z dniem 4 grudnia. Informację tę potwierdziła rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak - podaje TVN24.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSzef BOR złożył raport ws. odejścia ze służby na ręce szefowej MSW Teresy Piotrowskiej. - Potwierdzam, raport został złożony. Natomiast nie została podjęta decyzja na szczeblu kierownictwa resortu w tym zakresie - mówi w rozmowie TVN24 rzeczniczka resortu.

Stacja dowiedziała się jednak nieoficjalnie, że Piotrowska może nie podpisać raportu - taka decyzja oznaczałaby konieczność powołania nowego szefa albo wyznaczenie osoby pełniącej jego obowiązki. A nie ma wątpliwości, że za kilka tygodni, po objęciu władzy PiS i tak wymieni kierownictwo biura.

Generał był szefem ochrony Tuska

Klimczak uzyskał dyplom oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Z BOR jest związany od 1985 roku; w 2008 roku objął stanowisko szefa ochrony premiera Donalda Tuska, które zajmował przez pięć lat.

W styczniu 2013 roku przejął obowiązki zastępcy szefa BOR, by w marcu zostawać powołanym na nowego szefa biura. Rok temu awansowano go do stopnia generała brygady BOR.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: