Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego w KGHM. Zabezpieczono dokumentację związaną z inwestycjami

Kilka dni temu wszczęto śledztwo w sprawie "wyrządzenia spółce KGHM szkody majątkowej wielkiej rozmiarów". Wizyta agentów z wrocławskiej delegatury ABW jest tego efektem.

Polub i bądź na bieżąco! Dziennikarze lokalnego portalu Miedziowe.pl usłyszeli od Anny Zimoląg, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu, że agenci ABW zabezpieczają dokumentację dowodową i na razie "nie wydano postanowienia o postawieniu komukolwiek zarzutów".

Zamieszani mogą być "wysocy menedżerowie spółki"

- Potrzebny jest czas, aby prokurator mógł zapoznać się z materiałami, które otrzymał. Gromadzone są dowody oraz cała dokumentacja - powiedziała Zimoląg.

Jak czytamy na Miedziowe.pl, zabezpieczana dokumentacja pochodzi między innymi z Centralnego Biura Zakupów KGHM, a w sprawę "mogą być zamieszani wysocy menedżerowie miedziowej spółki".

Wrocławski oddział Gazety Wyborczej przytacza wypowiedź Dariusza Wyborskiego, rzecznika prasowego KGHM, który powiedział, że "prowadzone są czynności ABW dotyczące dwóch projektów inwestycyjnych realizowanych na terenie Zagłębia Miedziowego".

- Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnym osobom. Spółka współpracuje z funkcjonariuszami i nie jest upoważniona do udzielania informacji o szczegółach spraw - zastrzega Wyborski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: