Andrzej Duda zawetował ustawę o lasach państwowych. W jego opinii "nie zapewnia ona lasom ochrony"

Zawetowana ustawa o lasach państwowych jest jedną z trzech, których nie podpisał dziś prezydent Andrzej Duda. Kancelaria Prezydenta RP podała, że "ta ustawa nie zapewnia wprowadzenia instrumentów zapewniających skuteczną ochronę lasów państwowych w sposób zgodny z deklarowanymi celami.

Polub i bądź na bieżąco!Zdaniem prezydenta Dudy ta ustawa zawiera rozwiązania, które wskazują na to, że "ustawy zwykłe mogą wprowadzać możliwość zbywania lasów państwowych, co nie gwarantuje pełnej ochrony lasów przed zmianą ich statusu".

Kancelaria: "możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych"

Dodatkowo, w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP, możemy przeczytać, że "ustawa wprowadza przesłankę wskazującą na możliwość zbywania lasów dla realizacji celów publicznych (...), co oznacza wprowadzenie szerokiego katalogu okoliczności, umożliwiających dokonywania zbywania lasów państwowych".

Pod koniec sierpnia tego roku Andrzej Duda zwrócił się do Senatu, aby podczas niedawno zakończonych wyborów parlamentarnych zapytać Polaków, czy są "za utrzymaniem dotychczasowego systemu funkcjonowania Lasów Państwowych".

Dzień weta

Dziś Andrzej Duda zawetował w sumie trzy ustawy. Poza tą o lasach państwowych, odrzucił również ustawę dotyczącą protokołu z Kioto , a także tę o mniejszościach narodowych i etnicznych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: