Kowal: "Lewica próbowała na tratwie Nowackiej przedostać się do Sejmu. To ich koniec"

- Koniec lewicy to koniec pewnego rozdziału - powiedział Paweł Kowal w rozmowie z portalem Gazeta.pl - Będzie nowa lewica, która bujnie się odrodzi. Odpowiedział również na pytanie, czy Polska jest prawicowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Pierwszy parlament bez lewicy oznacza coś ważnego - powiedział Paweł Kowal, będąc gościem portalu Gazeta.pl.

- Na naszych oczach kończy się lewica postkomunistyczna, która próbowała na szalupie, tratwie Barbary Nowackiej przedostać się do Sejmu. Były europoseł stwierdził jednak, że możemy oczekiwać powstania nowej lewicy. - Moim zdaniem będzie jakaś nowa lewica, która bujnie się odrodzi - powiedział.

Czy brak lewicy w Sejmie to korzyść dla prawicy w parlamencie? - To nie jest dobre ani dla prawicy, ani dla życia politycznego w Polsce. To po prostu zamyka pewien rozdział - stwierdził Kowal. Nieprzekroczenie progu wyborczego przez lewicę w sondażach może wynikać z tego, że Polska jest bardziej prawicowa, uważa Kowal: - Polska jest bardziej prawicowa niż wiele społeczeństw na Zachodzie, środek Europy jest bardziej prawicowy niż Zachód. To wynika z dziedzictwa komunizmu.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: