Żakowski: "Mamy nieuczciwy system wyborczy, który narusza konstytucję"

- Wybory nie są równe, bo ludzie o różnych poglądach mają różne szanse w wyborach. To fundamentalnie narusza konstytucję - stwierdził Jacek Żakowski, który był dzisiaj gościem Gazety.pl. W mocnych słowach skrytykował również debatę Kopacz - Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Partia może liczyć na wsparcie dopiero po wyborach - powiedział Jacek Żakowski w rozmowie z portalem Gazeta.pl. - Jeżeli nie ma własnych zasobów albo kredytu, to właściwie ma bardzo małe szanse - dodał i uznał to za nieuczciwe. Żakowski opowiedział się nie tylko za finansowaniem partii ze środków publicznych, ale również za subwencjami budżetowymi jeszcze przed wyborami: - Jeżeli ktoś już zarejestruje komitet wyborczy, to powinien od razu dostać pieniądze i wszyscy tyle samo. Wtedy są równe szanse programów i kandydatów.

Sejm bez partii Razem? "Dlatego, że była bardzo biedna"

Żakowski skomentował również sondażowy wynik partii Razem: - To, że ta partia nie weszła do Sejmu, to tylko dlatego, że była bardzo biedna. To nie jest w porządku, to psuje demokrację.

- To jedna z najbardziej żenujących godzin w moim życiu - tak publicysta skomentował debatę Kopacz - Szydło. - Spuszczam na nią zasłonę milczenia.

Wyraził również rozczarowanie, że podczas wyborów parlamentarnych odbyła się tylko jedna debata wyborcza: - Jedna debata to jest oszustwo. Takich debat powinno być 10, żeby społeczeństwo mogło zobaczyć, kto kandyduje.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: