CBŚP uderza w narkobiznes w Małopolsce: wpadł ?Ogrodnik", zabezpieczono broń długą i maszynową [WIDEO]

Policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali arsenał broni i zabezpieczyli dużą ilość narkotyków. Zatrzymane zostały trzy osoby powiązane z narkobiznesem. Wśród zatrzymanych jest mężczyzna nazywany ?Ogrodnikiem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Profesjonalnie zaplanowana akcja krakowskiego CBŚP przy wsparciu antyterrorystów zakończona sukcesem. Udało się rozbić grupę powiązaną z handlem narkotykami na dużą skalę. W sprawie sprawdzany jest również wątek sprzedaży broni, a także sympatyzowania z nazizmem.

Akcja zatrzymania odbyła się szybko, z zachowaniem maksymalnej ostrożności. Na miejscu okazało się, że wytypowana posesja zaadaptowana została na potrzeby prowadzonego narkobiznesu - właściciel zadbał o odpowiedni kamuflaż, sam także zachowywał się bardzo ostrożnie, by nie wzbudzać podejrzeń.

Dom posiadał również tajne pomieszczenia i specjalne skrytki, w których jak się okazało, była przechowywana nielegalna broń, w sumie kilkanaście sztuk, w tym broń długa oraz maszynowa. Zabezpieczono też kilka tysięcy sztuk amunicji.

Policjanci znaleźli także narkotyki. Zlikwidowana została również sam plantacja konopi indyjskich prowadzona w zakamuflowanym miejscu oddalonym od posesji.

Pod zarzutem posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz uprawy konopi indyjskich i nielegalnego posiadania broni zatrzymane zostały trzy osoby (jedna z nich już wcześniej była zatrzymywana przez policjantów CBŚ do posiadania kilkudziesięciu kilogramów narkotyku oraz broni automatycznej). Wśród nich jest mężczyzna nazywany "Ogrodnikiem", który na co dzień zajmował się m.in. pilnowaniem plantacji, w chwili zatrzymania miał przy sobie broń.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: