Wybory parlamentarne. Kard. Nycz: W dniu wyborów uprawnienia obywatela radykalnie się zwiększają, by przekazać władzę w dobre ręce

- W dniu wyborów rola i uprawnienia obywatela radykalnie się zwiększają po to, by przekazać władzę na przyszłość w dobre ręce. Naród decyduje i to jest święto demokracji - powiedział KAI kard. Kazimierz Nycz po oddaniu głosu w wyborach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kard. Kazimierz Nycz głosował po godz. 9.30 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 14 w Zespole Szkół Specjalnych nr 105 przy ul. Długiej 9 w Warszawie.

"Pogoda wydaje się być dziś piękna"

Zdaniem metropolity warszawskiego, frekwencja w wyborach parlamentarnych będzie duża z dwóch powodów. - Po pierwsze, w odczuciu ludzi te wybory są chyba jednak ważne i myślę, że obiektywnie tak jest. Po drugie, wreszcie nie będą się mogli tłumaczyć złą pogodą, bo wydaje się być dziś piękna - powiedział KAI kard. Nycz.

Jak dodał, według niego frekwencja jest najważniejszym elementem wyborów. - Nie chcę używać wielkich słów, ale to wtedy naród decyduje i to jest święto demokracji. Jest to dzień, w którym rola i uprawnienia obywatela radykalnie się zwiększają po to, by przekazać władzę na przyszłość w dobre ręce - powiedział.

"Nie chcielibyśmy, aby było tak jak za dawnych czasów - 99 proc. głosujących:

Przypominanie Polakom o wzięciu udziału w głosowaniu jest wciąż potrzebne - uważa kard. Nycz. - Natomiast nigdy pewnie nie będzie tak, i nie chcielibyśmy, aby było tak jak za dawnych czasów, że będzie 99 proc. głosujących. Nie o to chodzi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niepójście dla niektórych ludzi też pewnie jest wyborem - dodał metropolita warszawski.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: