Brytyjskie media: Polak uratował 16-letniego syna podczas skoku z samolotu. Jak było naprawdę?

?Przerażające wideo pokazuje obracającego się podczas skoku spadochroniarza. Uratował go ojciec? - krzyczą nagłówki kilku brytyjskich portali. Jednak w rzeczywistości pomagał nie ojciec, a instruktor, a sytuacja nie była tak niebezpieczna.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDla laików nagranie rzeczywiście może wydawać się przerażające - chwilę po skoku nastoletni chłopak zaczyna obracać się w niekontrolowany sposób. Druga osoba kilkukrotnie nie może go złapać. W końcu się udaje.

 

Choć nagranie udostępniono w internecie ponad dwa miesiące temu, to właśnie teraz przykuło uwagę brytyjskich mediów. "Dramatyczne nagranie pokazuje ojca, który ratuje swojego syna w trakcie skoku spadochronowego" - czytamy na portalu " Daily Mail ".

Portal 'Daily Mail'Portal "Daily Mail" dailymail.co.ukPortal 'The Telegraph'Portal "The Telegraph" telegraph.co.uk

Jednak w rzeczywistości drugim skoczkiem wcale nie jest ojciec nastolatka, a jego instruktor - podaje RMF FM. Natomiast cała sytuacja wcale nie była "dramatyczna". - Instruktor zauważył, że się obracam, więc mnie złapał - wyjaśnia nastolatek.

"Tak wygląda standardowe ćwiczenie z instruktorem" - zwraca z kolei uwagę jeden z komentujących na "Daily Mail". "Uczeń celowo wyskakuje w taki sposób, czy zacząć się obracać i sprawdzić, czy jest w stanie samemu ustabilizować lot. Jeśli nie - pomaga mu instruktor", wyjaśnia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!