Radna PiS domagała się rozdzielenia kopulujących osłów. Zwierzęta doczekały się potomstwa

- Na wybiegu tuż przy placu zabaw dochodzi do kopulacji osłów - oburzała się radna PiS Lidia Dudziak. Zwierzęta nie zareagowały na dramatyczny apel i kopulowały dalej. Na świat przyszło właśnie ich kolejne potomstwo.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasAntonina i Napoleon, osły, które zostały oskarżone o demoralizację poznańskiej młodzieży, jeszcze przed interwencją radnej miały szóstkę potomstwa. 14 października na świat przyszło kolejne - podaje epoznan.pl . "Chłopak jest zdrowy i pełen energii, czemu od początku daje wyraz radosnym brykaniem po całej stajence" - informuje Stare Zoo.

Mały osiołek nie ma jeszcze imienia. Propozycje można przysyłać do końca października na adres mailowy ogrodu zoologicznego: ddstarezoo@zoo.poznan.pl.

Osły oddzielone siatką

O osłach z Poznania zrobiło się głośno przed rokiem, gdy radna PiS Lidia Dudziak postanowiła zareagować na skargę matek małych dzieci, które bawiły się na placu zabaw, tuż przy wybiegu osłów. Zwierzęta miały kopulować na oczach dzieci, a - jak potem argumentowała Dudziak - "tak nie może być".

Radna rozmawiała z dyrektorem ogrodu zoologicznego i udało jej się wymóc na nim deklarację, że taka sytuacja się nie powtórzy. Zwierzęta po 10 latach razem zostały oddzielone siatką. O sprawie rozpisywały się media krajowe i zagraniczne, internauci pisali petycje w obronie zwierząt, a jeden z portali randkowych wystosował list otwarty do dyrektora zoo i radnej Dudziak.

Głos zabrało też PiS. - Jest jakiś poziom absurdu. Tu został tak mocno przekroczony, że nie chcę o tym nawet czytać i wiedzieć - mówił ówczesny rzecznik partii Adam Hofman.

Dyrekcja ogrodu szybko się ugięła i przyznała, że rozdzielenie osłów było błędem. Od tamtej pory osły mogą już kopulować nie niepokojone przez nadgorliwą radną.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: