Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Pięć osób nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano na autostradzie A1 w okolicach węzła Pikutkowo. Samochód osobowy uderzył w ciężarówkę. Zginęło 5 osób podróżujących osobówką.

Polub i bądź na bieżąco!Jak powiedział TVP INFO młodszy brygadier Grzegorz Sadowski PSP, do zdarzenia doszło około 5 rano. Samochód ciężarowy jadący w kierunku Łodzi z ładunkiem opon przewrócił się na jezdnię, a w niego uderzyła osobówka, którą podróżowało 5 osób. - Pasażerowie tego samochodu zginęli na miejscu - dodał strażak.

Droga zablokowana

- Policja prowadzi czynności i nie jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego TIR się przewrócił. Jego kierowca został przewieziony do szpitala, nie posiadamy informacji o jego stanie zdrowia - powiedział Sadowski.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zaznaczył, że na autostradzie nie ma korków, gdyż służby autostradowe skierowały auta na objazdy.

Autostrada będzie zablokowana do czasu przeprowadzenia oględzin przez prokuratora i policję, a także usunięcia ciężarówki i ładunku oraz wraku samochodu osobowego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: