Wybory 2015. Przepychanka podczas wejścia do studia Beaty Szydło. Posłanka nie mogła dostać się do środka

Tuż przed Debatą Liderów, gdy do studia Telewizji Polskiej przyjechał szydłobus, doszło do przepychanki. "BOR i ochrona TVP nie chciały wpuścić części osób towarzyszących kandydatce PiS" - wyjaśnia dziennikarz "Rzeczpospolitej".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wszyscy kandydaci są już w studiu.

Gdy ekipa Beaty Szydło zjawiła się pod studiem, doszło do niewielkiej przepychanki. Posłanka nie mogła dostać się do studia. Trwało to zaledwie parę minut. Wideo z zamieszania pojawiło się na Twitterze.

Doradca Ewy Kopacz Sławomir Nitras napisał na Twitterze: "PiS podobnie jak wczoraj, złamał ustalenia i bijąc się z ochroną wtargnął do budynku TVP większa ilością osób niż ustalono dla komitetów".

"BOR i ochrona TVP nie chciały wpuścić części osób towarzyszących kandydatce PiS" - napisał Paweł Majewski z "Rzeczpospolitej".

Oklaski i skandowanie: "Ewa! Ewa"

Ryszard Petru mówił dziennikarzom: - Albo obiecują gruszki na wierzbie i ich nie spełniają, albo obiecują więcej ciepłej wody w kranie - oświadczył. - PO już przegrała. Już dziś rozpoczęła się debata o tym, kto jest odpowiedzialny za ich porażkę. Mówią, że Schetyna - dodał. Podkreślił, że chce zawalczyć o głosy tych, którzy czują się zawiedzeni.

Janusz Korwin-Mikke z kolei oświadczył: - Na ogół wygrywali ci, co kłamią. Ja mam nadzieję wygrać, mówiąc prawdę. Mam nadzieję, ze mi się uda.

Barbara Nowacka już szykuje się do debaty w swojej garderobie:

Beata Szydło już w drodze:

Janusz Piechociński, szef PSL, dotarł na miejsce tramwajem:

Na miejscu pojawiła się też premier Ewa Kopacz. Pod Woronicza 17 przywitał ją tłum. Klaskali i skandowali: "Ewa! Ewa!".

Debata potrwa 100 minut

W studiu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 odbędzie się debata z udziałem liderów wszystkich ogólnopolskich komitetów wyborczych. Będzie ona transmitowana równolegle przez TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat News.

Ma potrwać 100 minut. Została podzielona na trzy części: w pierwszej przedstawiciele komitetów wyborczych odpowiedzą na pytania dotyczące spraw społeczno-gospodarczych, w drugiej - poświęcone polityce zagranicznej i bezpieczeństwu, a w trzeciej poruszające problematykę wizji i ustroju państwa.

Gospodarzem spotkania będzie Diana Rudnik, dziennikarka "Wiadomości" TVP1, a towarzyszyć jej będą: Grzegorz Kajdanowicz z TVN i Jarosław Gugała z Polsatu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: