Wybory 2015. Kandydatka PO porównuje uchodźców do... czarnych burgerów

Katarzyna Bielańska, kandydatka krakowskiej Platformy do Sejmu, w swojej gazetce wyborczej porównuje uchodźców ekonomicznych do czarnych burgerów, które rozdaje na mieście. Sprawa oburzyła m.in. eurodeputowaną Różę Thun, która apeluje o zaprzestanie kampanii Bielańskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW rozmowie z portalem KRKnews kandydatka tłumaczyła, skąd to niecodzienne porównanie. - Czarny kolor bułki to nawiązanie do koloru skóry uchodźców - powiedziała. Dodała, że postawiła na oryginalność, by nie rozdawać tak jak inni posłowie cukierków, lecz właśnie ciemne burgery: - Częstowałam w Krakowie ludzi tymi burgerami i spotkały się one z bardzo dobrym przyjęciem.

Bielańska jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców i uważa, że państwo najpierw powinno się zająć swoimi obywatelami. Tłumaczyła również, że jej działania nie są rasistowskie, o sobie mówi, że rasistką nie jest.

Tłumaczenia te nie przekonały europosłanki Róży Thun, która jest oburzona publikacją Bielańskiej. Thun na Twitterze zaapelowała do kandydatki, by zaprzestała swojej kampanii. Zgłosiła również sprawę do krakowskiej Platformy.

Podobnego zdania jest jedynka na krakowskiej liście do Sejmu Rafał Trzaskowski.

Kandydatka na posłankę z zarzutów starszych kolegów nic sobie nie robi i zapowiada, że nie przerwie kampanii. W rozmowie z dziennikarzem portalu Gazeta pl. powiedziała, że wypowiedzi Thun i Trzaskowskiego są niespójne, gdyż sama Ewa Kopacz jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. Jak dodała, jej reklama została przygotowana przez "guru reklamy europejskiej".

- Nie ma zgody w Platformie na zaistnienie w kampanii w taki sposób - tak sprawę burgerów Bielańskiej skomentował w rozmowie z portalem Gazeta.pl szef małopolskiego sztabu PO Robert Maciaszek. - To skandaliczne zachowanie, jestem z tego powodu strasznie zły - komentuje. Powiedział również, że Bielańska została oficjalnie upomniana i zażądano od niej zaprzestania tej kontrowersyjnej kampanii.

Chcesz się dowiedzieć, kto z twoich znajomych byłby najlepszym premierem? Zapraszamy do naszej zabawy na Facebooku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: