17 kilogramów marihuany w Trójmieście. Bilans antynarkotykowej akcji Straży Granicznej

Próbowali przewieźć narkotyki w styropianie. Wpadli na rutynowej kontroli. Funkcjonariusze skonfiskowali marihuanę o łącznej wartości 740 tys. zł.

Polub i bądź na bieżąco!Gdy funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) zatrzymali samochód do kontroli, ich uwagę przykuło styropianowe pudło. W środku znaleźli 41 paczek z marihuaną. Obu jadących samochodem mężczyzn zatrzymano i przesłuchano.

Ogromna wartość narkotyku

Prawdopodobnie dzięki uzyskanym od zatrzymanych informacjom policja niedługo potem wkroczyła do hali garażowej na terenie Gdańska. Znaleźli tam kolejne 28 paczek z narkotykiem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano w Gdyni kolejnych dwóch mężczyzn i skonfiskowano telefony komórkowe oraz 13 tys. zł w gotówce. W ramach całej akcji przejęto prawie 17 kg marihuany o łącznej wartości 740 tys. zł. Szczegóły akcji podaje portal trójmiasto.pl .

Nie pierwszy raz

Jak zapewnia por. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału SG, dwóch z czterech mężczyzn trafiło do aresztu, grozi im do 12 lat więzienia. Pozostali podejrzani zostali zwolnieni po przesłuchaniu. Śledztwo prowadzi straż graniczna pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Nie jest to pierwsza tak spektakularna akcja Morskiego Oddziału SG. W czerwcu br. funkcjonariusze skonfiskowali 36 kg haszyszu znalezionego w jednej z nadmorskich posesji. Od początku roku Straży Granicznej udało się zabezpieczyć 62 kg narkotyków o łącznej wartości 3,6 mln zł.

Więcej o: