Nie chcesz dziś już polityki? Obejrzyj Polaka w finale Konkursu Chopinowskiego [NA ŻYWO]

Konkurs Chopinowski. Szymon Nehring wśród 10 pianistów, którzy walczą o zwycięstwo w prestiżowym konkursie. Zobacz transmisję z przesłuchań Polaka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO zwycięstwo w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym powalczy 10 uczestników z ośmiu krajów. Wśród nich będzie Polak Szymon Nehring.

Oglądaj transmisję live z przesłuchania Szymona Nehringa, ok. 18.40 >>>

Oprócz niego w finale tej prestiżowej imprezy zobaczymy dwie osoby ze Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz po jednej osobie z Chorwacji, Japonii, Korei Południowej, Łotwy i Rosji.

A oto, jak gra Nehring:

 

Lista wszystkich zakwalifikowanych do finału uczestników

1. Seong-Jin Cho (Korea Południowa)

2. Aljoša Jurinić (Chorwacja)

3. Aimi Kobayashi (Japonia)

4. Kate Liu (Stany Zjednoczone)

5. Eric Lu (Stany Zjednoczone)

6. Szymon Nehring (Polska)

7. Georgijs Osokins (Łotwa)

8. Charles Richard-Hamelin (Kanada)

9. Dmitry Shishkin (Rosja)

10. Yike (Tony) Yang (Kanada)

Finał konkursu

Przesłuchania finałowe rozpoczną się 18 października o godz. 18. Potrwają do 20 października. Jako pierwszy zaprezentuje się Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Pianiści wykonają jeden z koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją maestro Jacka Kaspszyka. Nazwiska laureatów poznamy w nocy z 20 na 21 października br.

Po ogłoszeniu w ubiegłym roku naboru wniosków Narodowy Instytut Fryderyka Chopina otrzymał 450 zgłoszeń z całego świata. Ostatecznie w konkursie wystartowało 78 pianistów, w tym 14 reprezentantów Polski.

Konkurs Chopinowski odbywa się co pięć lat. Zainaugurowany w 1927 r. z inicjatywy profesora Jerzego Żurawlewa jest dziś jednym z najstarszych i najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. Jego pierwszym zwycięzcą został rosyjski pianista Lew Oborin.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: