W Chinach nagrano "unoszące się w powietrzu miasto". I od razu posypały się teorie spiskowe

Dziura czasoprzestrzenna czy tajny rządowy projekt? Naukowcy uspokajają: "unoszące się w powietrzu miasto", które zaobserwowano na niebie nad Chinami, to tylko złudzenie optyczne. Niezwykle spektakularne złudzenie optyczne.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKilkunastosekundowe nagranie najpierw wyemitowano w chińskiej telewizji, później pojawiło się na serwisie YouTube - głównie na kanałach zajmujących się teoriami spiskowymi. I w tym przypadku teorii było mnóstwo: w "latającym mieście" doszukiwano się m.in. przejścia do innego wymiaru, dowodu na istnienie kosmitów, gigantycznego hologramu czy tajnego rządowego projektu.

Trzeba przyznać, że widok musiał rzeczywiście być równie spektakularny, co zagadkowy. Pośród chmur nad miejscowością Foshan zdaje się unosić całe miasto prostokątnych wieżowców, wyraźnie odcinających się na tle nieba. Zjawisko było widoczne przez kilka minut.

 

Jednak naukowcy wyjaśniają, że "miasto" w chmurach to w rzeczywistości dość powszechne złudzenie optyczne. Zdaniem ekspertów taki widok jest wynikiem mirażu. Światło inaczej załamuje się w zimnych i ciepłych warstwach powietrza, sprawiając, że obiekty wydają się w innym miejscu niż w rzeczywistości, oraz przybierają inny kształt.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: