Konkurs Chopinowski. Polak Szymon Nehring w finale

Konkurs Chopinowski. Szymon Nehring w finale! Polak zakwalifikował się do grupy dziesięciorga pianistów, którzy powalczą o zwycięstwo w tym prestiżowym konkursie pianistycznym - informuje Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO zwycięstwo w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym powalczy 10 uczestników z ośmiu krajów. Wśród nich będzie Polak - Szymon Nehring:

#szymonnehring #konkurschopinowski2015 #chopin2015 #chopincompetition

Oprócz niego w finale tej prestiżowej imprezy zobaczymy dwie osoby ze Stanów Zjednoczonych i Kanady oraz po jednej osobie z Chorwacji, Japonii, Korei Południowej, Łotwy i Rosji.

A oto, jak gra Szymon Nehring:

 

Lista wszystkich zakwalifikowanych do finału uczestników

1. Seong-Jin Cho (Korea Południowa)

2. Aljoša Jurinić (Chorwacja)

3. Aimi Kobayashi (Japonia)

4. Kate Liu (Stany Zjednoczone)

5. Eric Lu (Stany Zjednoczone)

6. Szymon Nehring (Polska)

7. Georgijs Osokins (Łotwa)

8. Charles Richard-Hamelin (Kanada)

9. Dmitry Shishkin (Rosja)

10. Yike (Tony) Yang (Kanada)

Finał konkursu

Przesłuchania finałowe rozpoczną się 18 października o godzinie 18. Potrwają do 20 października. Jako pierwszy zaprezentuje się Seong-Jin Cho z Korei Południowej. Pianiści wykonają jeden z koncertów fortepianowych Fryderyka Chopina: e-moll op. 11 lub f-moll op. 21. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją maestro Jacka Kaspszyka. Nazwiska laureatów poznamy w nocy z 20 na 21 października br.

Po ogłoszeniu w ubiegłym roku naboru wniosków Narodowy Instytut Fryderyka Chopina otrzymał 450 zgłoszeń z całego świata. Ostatecznie w konkursie wystartowało 78 pianistów, w tym 14 reprezentantów Polski.

Konkurs Chopinowski odbywa się co pięć lat. Zainaugurowany w 1927 r. z inicjatywy profesora Jerzego Żurawlewa jest dziś jednym z najstarszych i najważniejszych konkursów pianistycznych na świecie. Jego pierwszym zwycięzcą został rosyjski pianista Lew Oborin.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: