Wybory 2015. Pawłowicz chce, by córka Kopacz zabrała matkę z kraju. "Półksiężyc i burka im na drogę" - mówi

Krystyna Pawłowicz na antenie Radia Maryja wyraziła nadzieję, że po wyborach córka Ewy Kopacz opuści kraj wraz ze swoją matką. Posłanka PiS stwierdziła również, że "obie niszczą religię katolicką, chrześcijańską", dlatego "półksiężyc i burka im na drogę".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Słowa Krystyny Pawłowicz to pokłosie wypowiedzi córki Ewy Kopacz, która stwierdziła, że jeśli wybory parlamentarne wygra PiS, to wyjedzie ona ze swoją rodziną do Kanady, ojczyzny swojego męża . Posłanka odpowiedziała na te słowa na antenie Radia Maryja: - Mam nadzieję, że zabierze mamusię i wtedy półksiężyc i burka im na drogę. - Dlaczego akurat te symbole? Jak wyjaśnia: - Krzyża raczej nie, bo one pokazały, że niszczą religię katolicką, chrześcijańską. I stawia warunek: - Ale razem z mamusią, samej nie.

Pawłowicz odniosła się również do zbliżającej się debaty Szydło - Kopacz : - Nie sądzę, żeby mogła zachować kulturę wypowiedzi - to komentarz o premier Kopacz. Posłanka dodała również, że premier bez pomocy swojego doradcy Michała Kamińskiego nie potrafi nic powiedzieć i najlepiej byłoby dla niej, gdyby wszystko dyktowano jej przez słuchawkę w uchu.

Nieznajomość geografii

Na koniec posłanka Prawa i Sprawiedliwości wykazała się nieznajomością geografii. Powiedziała, że startuje z okręgu siedlecko-ostrołęckiego, i stwierdziła: - Jest to okręg zajmujący 1/3 obszaru terytorium Polski.

Okręg nr 18, z którego startuje posłanka Pawłowicz, na ilustracji Państwowej Komisji Wyborczej nie zajmuje jednej trzeciej powierzchni kraju.

Okręg nr 18 - siedlecko-ostrołęckiOkręg nr 18 - siedlecko-ostrołęcki Państwowa Komisja Wyborcza

Fot. Państwowa Komisja Wyborcza

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: