Ktoś uwięził psa w studzience. Uratowali go strażacy i trener Warty Poznań [WIDEO]

Trener Tomasz Bekas odnalazł psa przypadkiem, w drodze na ryby w lesie w Owińskach pod Poznaniem. Czworonóg był uwięziony w studzience przykrytej betonową płytą. Udało się go wydostać dopiero z pomocą strażaków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPoczątkowo Tomasz Bekas, który był na miejscu ze swoim ojcem, próbował samodzielnie wydostać psa ze studzienki. Gdy to się nie udało, wezwał na pomoc straż pożarną. Później klub Warta udostępnił w serwisie YouTube nagranie z akcji wyciągania psa.

 

Bekas podkreślał, że studnia była przykryta betonową płytą - nie ma więc możliwości, że pies wpadł tam przypadkiem. Ktoś musiał go uwięzić celowo i dlatego teraz Warta Poznań i Fundacja Animal Security proszą o pomoc w poszukiwaniu sprawcy.

A jak ma się psiak? W kilka dni po uratowaniu (wyciągnięto go ze studzienki w piątek) pies odżył. Wciąż jest wychudzony, ale opiekują się nim weterynarze w Murowanej Goślinie pod Poznaniem i powoli wraca do siebie. Po badaniach weterynarze stwierdzili, że półroczny pies prawdopodobnie był bity.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: