Jak przy okazji wczorajszego meczu prezydent Duda przekonał się, że w sieci nic nie ginie

Nasi piłkarze wygrali wczoraj z Irlandią i tym samym zagwarantowali sobie awans na Euro 2016. Do szczęśliwych kibiców dołączył sam prezydent. I szybko przekonał się, że internauci dobrze pamiętają, jak kiedyś wypowiadał się o naszych sportowcach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWczoraj Duda oglądał mecz naszych piłkarzy na Stadionie Narodowym. Kiedy okazało się, że wygraliśmy i jedziemy na Euro 2016, prezydent nie krył radości. Gratulował sportowcom w szatni, a na Twitterze zaapelował "do wszystkich pracodawców i szefów" o wyrozumiałość dla tych, którzy przez świętowanie będą w pracy w nie najlepszej formie.

Pierwszy kibic RP?

Kreowanie się na pierwszego kibica RP nie jest jednak takie łatwe, jeśli kiedyś nie najlepiej wypowiadało się o sporcie. Duda szybko się o tym przekonał, gdy internauci przypomnieli jego tweeta sprzed 2 lat:

"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa" - pisał jeszcze poseł.

Co ciekawe, już wtedy jeden z użytkowników Twittera przestrzegł go przed konsekwencjami takich wypowiedzi. "Zrobiłem screena. Wykorzystam za 4 lata" - napisał.

"O dwa lata wcześniej, kolego" - stwierdził wczoraj inny, przypominając tę wymianę zdań.

Zobacz też: Najciekawsze filmiki po awansie na Euro 2016. Prezydent Duda w szatni, Krychowiak i Szczęsny jadą na koniu do Francji

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: