Musująca tabletka w wodzie... w stanie nieważkości. Zobacz nagranie ze stacji kosmicznej

Właśnie dla takich nagrań powstała rozdzielczość 4K. Astronauci sprawdzili, jak zachowa się kropla wody w stanie nieważkości, kiedy włożą do niej tabletkę musującą. Efekt nagrali w poczwórnym HD.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasChoć niektóre eksperymenty astronautów na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mogą wydawać się mało poważne, to wszystkie są wykonywane w imię nauki. A jeśli jednocześnie wyglądają niesamowicie - tym lepiej.

NASA opublikował nagranie wykonane w jakości 4K (4 razy większej niż Full HD), na którym astronauci najpierw wstrzykują do unoszącej się wody barwnik, a później wkładają musującą tabletkę.

 

Powierzchnia bańki wody zaczyna falować, a po chwili wystrzeliwują z niej krople wody. Poza samym eksperymentem z musującą tabletką astronauci testowali też nową kamerę nagrywającą w rozdzielczości 4K - dzięki niej możemy spodziewać się kolejnych niesamowitych nagrań.

Wysoka rozdzielczość to niejedyna nowa technologia, którą NASA wykorzystuje, by lepiej pokazać eksperymenty i życie codzienne na stacji. Rok temu wykonano pierwsze nagranie w 3D. Podczas testowania nowej kamery astronauci nagrali też spektakularne widoki z okien stacji.

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: