Czescy żołnierze pomogą Węgrom w ochronie granicy UE. A teraz podajemy ich liczbę - 21

Czechy wysyłają we wtorek na dwa miesiące 21 żołnierzy na Węgry z zadaniem pomagania w zabezpieczaniu zewnętrznej granicy UE - poinformowała agencja CTK, powołując się na przedstawiciela ministerstwa obrony.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasDecyzję o wysłaniu na Węgry do 25 żołnierzy rząd Czech podjął na początku tygodnia. Trwają negocjacje w sprawie dalszej pomocy Czech w rozwiązywaniu kryzysu uchodźców.

Udający się na Węgry żołnierze zabierają ze sobą wyposażenie, w tym siedem samochodów ciężarowych, koparkę i dziesięć kuchni polowych.

W nocy z piątku na sobotę Czechy zaostrzyły kontrolę na granicy z Austrią. W sumie 650 czeskich żołnierzy postawiono w stan gotowości w pobliżu wybranych przejść granicznych. Przewidziano ponadto zwiększenie liczby policjantów, którzy będą prowadzili wyrywkowe kontrole graniczne. CTK informuje, że liczba funkcjonariuszy w rejonie granicy wzrasta z 200 do 720.

W Syrii, z powodu trwającej od ponad czterech lat wojny, 12,2 mln cywili potrzebuje pomocy humanitarnej. Dzięki wspólnej akcji Polskiej Akcji Humanitarnej i Gazeta.pl, Ty również możesz im pomóc. Wejdź na Pomagamy.pl i dowiedz się więcej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: