Kontrola ITD: 22 Bułgarów, w tym dzieci, podróżowało 9-osobowym busem. Jechali z Bułgarii do Radomia

22 obywateli Bułgarii, w tym pięcioro dzieci, jechało nieprzystosowanym do przewozu osób busem. Wpadli podczas rutynowej kontroli w miejscowości Styków na drodze krajowej nr 9. Grupa podróżował do Radomia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kierowcę bułgarskiego busa zatrzymali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Podkarpacia. W trakcie kontroli mężczyzna oświadczył, iż przewozi osiem osób z Bułgarii do Radomia, ale nie zajmuje się zarobkowym przewozem osób.

W trakcie dalszych oględzin pojazdu inspektorzy stwierdzili, iż oprócz deklarowanej przez kierowcę liczby pasażerów, w busie znajduje się dodatkowo trzynaście osób, w tym pięcioro dzieci. Niektórzy pasażerowie zajmowali miejsca siedzące, natomiast pozostałe osoby siedziały i leżały na materacach rozłożonych na płycie podłogowej.

Po sprawdzeniu dowodu rejestracyjnego inspektorzy ustalili, że busem może być przewożonych maksymalnie 9 osób łącznie z kierowcą.

Mężczyzna został ukarany mandatem oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Na miejsce wezwano też Straż Graniczną. Po sprawdzeniu okazało się, że wszystkie przewożone osoby posiadają legalne dokumenty tożsamości.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: